TECHNOLOGIE I PREPARATY

Wypełnienia w kosmicznej technologii

Zgodnie z współcześnie przeprowadzonymi analizami uważa się, że rezultat estetyczny wypełnień w odcinku przednim uzębienia, wykonanych z materiału złożonego, zależy przede wszystkim od odtworzenia dwóch najistotniejszych elementów estetyki: kształtu i koloru. Pierwszy z nich można stosunkowo precyzyjnie zrekonstruować, modelując odpowiedni kontur zęba i odwzorowując cechy mikro- i makromorfologii odbudowywanej powierzchni.
Zdecydowanie trudniejszym zadaniem jest prawidłowe i naturalne odtworzenie koloru utraconych tkanek zęba, co wiąże się z tym, iż barwa zęba naturalnego stanowi efekt złożonych reakcji, w tym odbicia i załamania światła, oraz właściwości metamerycznych stosowanego materiału.

Sielska Klinika Gradia

Współczesna stomatologia estetyczna zaleca odtwarzanie utraconych tkanek zęba za pomocą materiałów należących do nowej generacji, tj. takich, które w wierny sposób mogą odwzorować właściwości tkanek i których nakładanie jest zgodne z budową anatomiczną zęba. Ponadto materiały te charakteryzuje fluorescencja i nieprzezierność zbliżone do właściwości zębiny naturalnej, mają one również odpowiednią twardość i przezierność właściwą szkliwu. Dodatkowo wymaga się, aby były one odporne na ścieranie i odznaczały się doskonałą polerowalnością.

W Sielskiej Klinice mogą mieć Państwo pewność, że stosowane przez nas materiały do wypełnień są najwyższej, wręcz kosmicznej technologii.

Przeczytaj wiecej o stosowanych przez nas wypełnieniach

Unit stomatologiczny Stern Weber – komfort i profesjonalizm

Stern 280 TRC to Unit z fotelem zawieszonym na bloku spluwaczki, co stymuluje płynną współpracę pomiędzy lekarzem a asystą oraz oferuje większą przestrzeń pracy.
Unit w Sielskiej Klinice dodatkowo wzbogacony jest o rozbudowany system multimedialny: system radiografii cyfrowej z aparatem RTG, kamerę wewnątrz ustną oraz dużych rozmiarów ekran LCD umożliwiający oglądanie przebiegu zabiegu, kanałów telewizyjnych oraz przez dzieci - bajek.

Dzieki wykorzystaniu kamery wewnątrz ustnej zintegrowanej z Unitem, mozemy wspólnie z pacjentem analizować mikroobrazy powierzchni zebów w makroskali - tłumacząc proces leczenia.

Sielska Klinika Unit Stern Weber
Unit firmy Stern Weber wykorzystywany w Sielskiej Klinice zapewnia Państwu niezawodność, komfort oraz najwyższej jakości standard podczas każdej wizyty.


RVG – radiografia cyfrowa najnowszej generacji

Aparat RTG RXDC. Jest to jeden z najlepszych aparatów stomatologicznych w grupie RTG punktowych. Działa zarówno z kliszami jak również z systemem radiografii cyfrowej. W Sielskiej Klinice wykorzystujemy najnowoczesniejszy system odczytywania zdjęćVistaScan.

Dzieki zastosowanej technologii HyperSphere możliwy jest obrót głowicy w 3 płaszczyznach z blokadą elektromagnetyczną, co pozwala na wykonywanie zdjęć w bardzo trudnych ustawieniach zębów. Lampa RTG firmy Toshiba o najmniejszej ogniskowej 0,4 mm gwarantuje najwyższą jakość wykonywanych zdjęć oraz niezawodność.
Obrotowa kulowa głowica sprawia, że odpowiednie ustawienie aparatu jest wyjątkowo łatwe. Elektromagnetyczny hamulec uniemożliwia niekontrolowaną zmianę pozycji głowicy. Bezprzewodowy pilot pozwala na wykonanie ekspozycji z dowolnego miejsca bez kabli. Aparat zainstalowany w Sielskiej Klinice pozwala na błyskawiczną diagnozę zmienionego chorobowo zęba, co znakomicie przyspiesza i ułatwia leczenie.

Endometr Raypex

Najnowszej generacji elektroniczny Endometr RAYPEX 5 jest niezwykle pomocny w prawidłowym przeprowadzeniu leczenia kanałowego, dzięki najwyższej precyzji wykonywanych nim pomiarów kanałów. Jest przyjazny w obsłudze, dokładny, szybki, czytelny , z możliwością podłączenia do komputera. Wszystko to sprawia, że oferujemy najwyższy komfort, dokładność i szybkość w procesie nawet bardzo skomplikowanego leczenia kanałowego.

Autoklaw Stern Weber – perfekcyjna sterylizacja

Proces sterylizacji prowadzony jest na miescu w Klinice, z wykorzystaniem najwyższej jakości i skuteczności sterylizatora - autoklawu firmy Stern Weber.


Asistina – jedynie sprawne urządzenia mogą leczyć skutecznie

Prawidłowe czyszczenie i konserwacja precyzyjnych narzędzi takich jak turbiny stomatologiczne są warunkiem sprawnego przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego. W Sielskiej Klinice przykładamy najwyższą wagę do czystości i konserwacji instrumentów co umożliwia nam wykorzystanie na miejscu urządzeń typu Asistina.

sielska klinika asistina